IMPACT לקהילה!

שק"ל – שירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות

עמותת שק”ל הינה העמותה המובילה בישראל לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. אנחנו פועלים כבר למעלה מ-40 שנה כדי לייצר שינוי חברתי ולהפוך את חייהם של אנשים עם צרכים מיוחדים לשמחים וטובים יותר. הצטרפו אלינו ויחד נהפוך את העולם למקום אנושי ומכבד בו גם לאנשים עם מוגבלות יש מקום.

אנשים עם מוגבלות (כמו: אוטיזם, אינטליגנציה גבולית, תסמונת דאון וקשיים נפשיים) מתמודדים עם מציאות מאתגרת. לפעמים קל לשכוח את הרצון שלהם לחייך ולחיות חיים שמחים עם חברים. התנדבותך עם אנשים עם צרכים מיוחדים יכולה לשנות את חייהם ולהראות להם שלמישהו אכפת. וגם: הזדמנות להכיר את הפידבק החיובי והכרת הטוב שאנשים עם צרכים מיוחדים מצטיינים בהם.  

שק״ל מפעילה תכניות מגוונות הניתנות ליותר מ-8,000 מקבלי שירות במגוון נושאים (תרבות, פנאי, השכלה, דיור, תעסוקה, טיפול רגשי ונגישות) וברחבי הארץ (ירושלים, פתח תקווה, רמת גן, שוהם וחבל מודיעין, קבוצת יבנה, רחובות, כפר שמואל ועוד).

יש לך זיקה לעולם? מחפשים להיחשף ולהכיר? למה אתם מחכים? הירשמו עוד היום!

מסלולי התנדבות

ההתנדבות כוללת השתלבות בדירה של אנשים עם מוגבלות הגרים בקהילה והזדמנות להגיע לדירה בימי חול או בסופי שבוע. פעימות ההתנדבות באמצע שבוע הם בין 4 ל8 שעות שבועיות, בסופי שבוע ניתן להגיע למשמרת ארוכה יותר, בתדירות של פעם בחודש. בדירה תוכלו להעביר חוג- אישית או קבוצתית בכל תחום שקרוב לליבכם: בישול, מוזיקה, שפה, תאטרון, אומנות וכו’. תוכלו לקחת חלק בהקניית מיומנויות הבית, לצאת לזמן אישי ולייצר קשר אישי משמעותי. מערך הדיור נמצא ב: פתח תקווה, שוהם, מודיעין, רמת גן, קריית אונו, ירושלים, אשדוד וקיבוצי הדרום. בירושלים יש אפשרות להצטרף למסלול שבתות ולהשתלב לאחר ריאיון במספר שבתות בשנה.

ההתנדבות כוללת השתלבות במרכזי היום ובמפעלי התעסוקה של שק”ל המיועדים לאנשים עם מוגבלות. כשהמלגאי משתלב בצוות המפעל בשעות העבודה, בין 8:00-15:00. הפעילויות מתקיימות במגוון רחב של נושאים: עבודה טיפולית עם בע”ח, מפעל לסבונים, חקלאות ומשתלה, מפעל לנרות ועוד. לאורך היום מתקיימות פעילויות העשרה וטיפולים בהם תוכלו לקחת חלק/להצטרף לנבחרת המעבירה חוג. מרכזי התעסוקה נמצאים ב: פתח תקווה, הוד השרון, תל אביב (רמת החייל ודרום העיר), כפר שמואל, רחובות וירושלים ומרכז קטן במכללת רופין. *לאוהבי המשחק יש לנו גם קבוצת תעסוקה בקהילה בניסן נתיב ת”א. במרכזי התעסוקה ההמלצה היא או הגעה שבועית של כ-4 שעות, או דו שבועית של יום שלם בתעסוקה. אפשרות נוספת בחלק מהמרכזים היא הגעה מרוכזת ורציפה לפני פתיחת שנת הלימודים למשך שבועיים-שלושה.

העמותה נותנת שירות לאנשים הזכאים לסל שיקום מטעם משרד הבריאות.  במטרה גם פה, להחזיר את השתלבותם בקהילה בצורה המיטבית.

ניתן להצטרף ל:

  1. מועדוניים חברתיים- תוכלו לקחת חלק במועדונים החברתיים של שק״ל המתקיימים פעמיים בשבוע בתלפיות ירושלים. במועדון תוכלו לקחת חלק בהובלת המועדון, להשתתף בליווי המשתתפים ולהעביר פעילויות ותכנים.
  2. השתלבות בתזמורת האינטגרטיבית- אם אתם מוזיקאים תוכלו להשתלב בתזמורת האינטגרטיבית הפועלת בירושלים בשיתוף האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. התזמורת מונה עשרות מוזיקאים עם ובלי מוגבלות.
  3. פרוייקט חבר לחיים- במסגרת הפרויקט אנו מצמידים מתמודד נפש לסטודנט במטרה לייצר חברות וקשר בין אישי. קשר זה נותן מענה לחווית הבדידות שנוטים אנשים אילו לחוות. הקשר הוא רציף מרחוק, שיחה שבועית ונתן תחושה ש”אני פה בשבילך”. מעבר לכך- יש להגיע למפגש חודשי קבוע עם המתמודד. במפגשים אילו ניתן לשבת בבית קפה, לראות סרט/הצגה/משחק כדורסל או כל דבר העולה על רוחכם. המפגשים מתקיימים בירושלים.

העמותה מפעילה לאורך השנה פעילויות שוברות שיגרה. טיולי יום, מסיבות בחגים, נופשים וקייטנה במהלך אוגוסט. למי שמחפש התנדבות מרוכזת ניתן להשתלב בתחום זה ולהגיע לטיולים, נופשים וקייטנות. השתלבות בתחום זה כן מותנה בהגעה מוקדמת של מספר פעמים למסגרות- תעסוקה או דיור על מנת להכיר את מקבלי השירות שלנו.

    • אם עולם חינוך המיוחד קרוב ללב שלך אבל את.ה מחפש להשתלב בו בדרך אחרת- אם את.ה מגיע.ה עם ידע מסוים שאפשר להנות ממנו בעמותה- נשמח לשלב אותך, בצילום, עריכה, הסרטה, התעסקות בחוזים, עבודה שיווקית וכו’..

אזור התנדבות

העמותה מתחלקת לשלושה אזורי פעילות:

  1. מרכז- תל אביב, רמת גן, פתח תקווה, הוד השרון ומכללת רופין
  2. דרום ושפלה- שוהם, מודיעין, כפר שמואל, רחובות,

קיבוצי הדרום: משואות יצחק, עין צורים, קבוצת יבנה, עלומים. אשדוד.

ירושלים- מערך התעסוקה פועל ב: תלפיות, רמת רחל, מכללת דוד ילין, רמת שלמה. מערך הדיור פרוס ברחבי העיר. שירותי הפנאי ניתנים בתלפיות.

הרשמה להתנדבות

https://forms.gle/hfXqtAWPQ7HjW3cs7

אנא השאירו את הפרטים שלכם בקישור המצורף ונהיה איתכם בקשר בהקדם 🙂

פרטי איש הקשר בארגון

דילוג לתוכן