גאוות יחידה

לירן שלאק מדענית מהממ”ט

מדענית מצטיינת, אשת חינוך ומקימת פרויקט מהממ"ט. גאווה נשית!

“בעזרת מלגת !IMPACT את התואר השני שלה במדעי המחשב סיימה כמצטיינת דיקן ובימים אלו עושה דוקטורט במדעי המחשב במכון ויצמן.
במהלך הלימודים לתואר השני, חברה לירן לנשים נוספות ויחד הקימו את פרויקט “מהממ”ט” (מהממות בהנדסה, מדעים מתמטיקה וטכנולוגיה).
כיום העמותה מונה כ- 400 מתנדבות שמעבירות סדנאות לתלמידות בבתי ספר בכל רחבי הארץ כשמטרתן קידום נערות בתחום המדעים והטכנולוגיה ובמיוחד בתחום מדעי המחשב, בו אחוז התלמידות הוא קטן. בתוך 5 השנים מהקמת הפרויקט כבר הגיעו ל-10,000 תלמידות!

לירן עוסקת במחקר מערכות לומדות (בינה מלכותית), חוקרת למידה על מידע חסר, בונה מערכות למחשבים שיודעים להתמודד עם מידע חסר ופרסמה עד כה כבר כמה מאמרים בנושא.
בנוסף, לירן משמשת כחברה בוועדת חינוך של המועצה הלאומית לקידום נשים במדעים וטכנולוגיה – המטרה היא לייצר מדיניות בתחום החינוך שתקדם שוויון מגדרי בתחומי המדע והטכנולוגיה.

“.. כשהתלבטתי מה ללמוד באוניברסיטה, חיפשתי תחום שיאפשר לי להגשים את החלום שהיה לי מגיל צעיר –להבין משהו על הביולוגיה שלנו, ולהגיע לתגלית שתשפיע על העולם. לכן טבעי היה לחפש מה אפשר לשלב עם ביולוגיה,
וכך הגעתי לתחום הביואינפורמטיקה.
התברר שבחירה זו, השילוב בין ביולוגיה למדעי המחשב, היא ההחלטה הטובה ביותר שיכולתי לקבל. כאשר משלבים את השאלות המעניינות והמורכבות שקיימות בביולוגיה עם הכוח שיש למדעי המחשב, אפשר לפתוח דלתות למחקרים שלפני כן אי-אפשר היה לבצע”.

סיפורים נוספים

הNinja ה10,000 של !IMPACT

“תיזמו, תגלו, תסתקרנו, שימו לכם כמטרה את הרצון ללמוד ולהתפתח והכי חשוב – אל תפחדו לטעות”. במילים אלה סיים אוריה חיים את נאומו בכנס המלגאים החדשים

קרא עוד »
דילוג לתוכן