0
זכו במלגה
0
שעות למען הקהילה
0
בוגרי התוכנית

קצת עלינו

!IMPACT – תכנית המלגות של ארגון ידידי צה”ל בארה”ב  (FIDF), נוסדה בשנת 2002, במטרה להוקיר את הלוחמים על שירותם הצבאי המסור ותרומתם להגנת המדינה ובטחונה.

המלגות מוענקות לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה”ל (לוחמים ותומכי לחימה) על בסיס מצב סוציו-אקונומי. ומשנת תשפ”ג, גובה המלגה הוא –  $5,000 לכל שנת לימוד, כאשר כל מלגאי ממומן ע”י תורם אישי, המלווה אותו לאורך כל לימודי התואר הראשון.

אנו מאמינים כי מלגת !IMPACT מהווה אצל רבים מחיילי צה"ל תמריץ מעשי ללימודים וגאים להיות שותפים לקידום עתידם ועתיד המדינה! ההצלחה שלהם היא עתידה של מדינת ישראל

מה עוד חשוב לדעת?

במסגרת התכנית מבצעים הסטודנטים 130 שעות למען הקהילה. 
הפעילות מתבצעת כחלק מפרויקט ‘IMPACT לקהילה!’, בו שותפים ארגוני התנדבות רבים ברחבי הארץ. מאז הקמת התכנית ביצעו מלגאי !IMPACT  למעלה מ- 7 מיליון שעות למען הקהילה, במדינת ישראל.

עם סיום התואר, בוגרי התכנית ממשיכים להיות חלק ממשפחת IMPACT! ומצטרפים למועדון הבוגרים, בו הם לוקחים חלק בפעילויות העשרה והתפתחות אישית ומקצועית. המועדון הוקם בשנת העשור של התכנית ומונה כיום 14,222 בוגרים, אשר סיימו בהצלחה את לימודי התואר והשתלבו בכל תחומי המשק בישראל.

בשנת הלימודים תשפ”ד (2023-24), שנת הפעילות ה-22 של התכנית, מוענקת המלגה לכ- 3,300 מלגאים, הלומדים בכ- 90 מוסדות לימוד בארץ.
מתוכם הצטרפו השנה לתכנית כ-1,100 מלגאים חדשים, ויחד איתם חצינו את רף 20,000 החיילים המשוחררים מהמערך הלוחם בצה”ל שזכו למלגת !IMPACT.

הקריטריונים לקבלת המלגה

ההרשמה למלגה פתוחה מדי שנה בתאריכים : 1.3 - 31.5

 • לוחם (תעודת שחרור בכבוד בצבע זהב) או תומך לחימה (תעודת שחרור בכבוד בצבע כסף), עד דרגת רב-סרן (עד שנה בקבע בדרגת רס”ן)
 • שרות צבאי מלא ותקין
 • על-בסיס מצב סוציו-אקונומי
 • הגשת טופס בקשה למלגה – תוך חמש שנים משנת השחרור מצה”ל
 • לימודים לתואר ישראלי ראשון, בהיקף מלא, במוסד המוכר על יד המועצה להשכלה גבוהה,
  או לימודי תעודה (של שנה לפחות) במוסד לימודים המוכר על ידי משרד החינוך/ הכלכלה והתעשייה/ העבודה והרווחה/ התיירות/ התרבות והספורט
 • תחילת שנת הלימודים הראשונה/ השנייה (בתואר של 3 שנים לפחות) – בסמסטר חורף

מועדון הבוגרים

חזון מועדון הבוגרים הוא לחזק ולשמר את בוגרי התכנית כקבוצת איכות, בעלת השפעה משמעותית, על החברה בישראל!

אנו מאמינים כי בוגרי !IMPACT מהווים הון אנושי איכותי וערכי, ויהוו בעתיד דמויות מפתח מובילות בחברה הישראלית. 
על כן, המועדון הוקם מתוך שאיפה לעקוב ולתמוך בהתפתחותם, ליצור רשת תמיכה וסיוע חברתית-עסקית-אקדמית בקרב הבוגרים והמלגאים (בוגרי העתיד), וכן להגדיל את ההשפעה החיובית של בוגרי התכנית על הקהילה בה הם חיים. 

פעילויות המועדון מתמקדות במספר תחומים:

 • תרומה לדור ההמשך – בוגרים זוכים להפוך בעצמם לתורמי התכנית, באמצעות השתתפות בפרויקט הדגל של המועדון, בו הם תורמים (כל אחד בהתאם ליכולתו) לטובת מלגות חדשות לתכנית.
 • התפתחות אישית ומקצועית– בוגרים זוכים להשתתף בהרצאות מעשירות, מרתקות וייחודיות, המועברות על ידי מרצים מבוקשים, מתחומי ידע והתמחות שונים, בהתנדבות מלא טרם ההרצאה, מפגשים אלו מהווים הזדמנות נהדרת לבוגרים להרחיב את מעגלי ה’נטוורקינג’ שלהם, להעמיק את ההיכרות ביניהם בפן המקצועי ולחשוף את עצמם להזדמנויות עסקיות חדשות כמו כן, אנו מאפשרים לבוגרי התכנית להשתתף בסדנאות .מקצועיות וסדנאות להתפתחות אישית, במטרה להעניק להם ידע וכלים מעשיים שיעזרו להם בעתידם המקצועי והאישי
 • פיתוח קריירה – אנו מסייעים בהשמה ומפתחים שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות וארגונים מובילים במשק, להנגשת משרות איכותיות לבוגרי התכנית.
 • כמו כן, הקמנו את פרויקט ‘מנטור להצלחה!’ במסגרתו בוגרי התכנית זוכים לקבל ייעוץ- ליווי- הכוונה מקצועית בתחומי הקריירה שלהם, מאנשי מקצוע מנוסים, מתחומי ידע והתמחות שונים.
דילוג לתוכן